Carpek Service v neděli dominoval Clio Cupu Bohemia, zvítězil Bertilsson

Druhý víkendový závod Clio Cupu Bohemia v polské Poznani zcela ovládla mělnická stáj Carpek Service. Zvítězil Erik Bertilsson před Filipem Sandströmem, Juusem Panttilou a Richardem Meixnerem.

Závody TCR Eastern Europe Tomáši Pekařovi v Poznani mnoho štěstí nepřinesly a Michal Makeš mu sebral vedení v průběžném pořadí šampionátu. S výkony jezdců své stáje Carpek Service v Clio Cupu Bohemia však mohl být spokojen. Zatímco v sobotu získal mělnický tým dvojité vítězství, když první skončil Juuso Panttila a druhý Erik Bertilsson, v neděli obsadil dokonce první čtyři místa.

Na nejvyšší stupeň tentokrát vystoupil Erik Bertilsson. Švéd startoval po otočení nejlepší čtyřky z první jízdy jako třetí. Na první místo se ale posunul hned v úvodu. Jednalo se o Bertilssonův premiérový triumf v Clio Cupu Bohemia.

Bertilsson se ale v závěru musel mít na pozoru před svým týmovým kolegou a současně krajanem Filipem Sandströmem. Vítěz prvních čtyř závodů, kterého v sobotu připravil o pátý triumf defekt pneumatiky, se po startu ze šestého místa dokázal propracovat až na druhé. Bertilssona již ale udolat nedokázal. Na stupně vítězů vystoupil také sobotní vítěz Juuso Panttila, který tentokrát obsadil třetí příčku.

Další jezdec týmu Carpek Service Richard Meixner skončil na čtvrtém místě. Yasmeen Kolocová ze stáje Buggyra Racing do nedělního závodu neodstartovala. Po nehodě v sobotním vytrvalostním závodě totiž zůstala v nemocnici na pozorování.

Richard Meixner dojel v neděli čtvrtý. Foto: Petr Frýba

Výsledky druhého závodu: 1. Erik Bertilsson (Švédsko, Carpek Service) 15 kol, 2. Filip Sandström (Švédsko, Carpek Service) +0,303, 3. Juuso Panttila (Finsko, Carpek Service) +3,290… 4. Richard Meixner (Česká republika, Carpek Service) +33,995.

Průběžné pořadí šampionátu: 1. Filip Sandström (Švédsko, Carpek Service) 134 bodů, 2. Erik Bertilsson (Švédsko, Carpek Service) 101 bodů, 3. Richard Meixner (Česká republika, Carpek Service) 62 bodů… 5. Juuso Panttila (Finsko, Carpek Service) 58 bodů, 10. Yasmeen Kolocová (Spojené arabské emiráty, Buggyra Racing) 19 bodů.

Úvodní foto: BESA Motorsport

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.