Salač odstartuje do Velké ceny Dauhá patnáctý

Filip Salač obsadil v sobotní kvalifikaci kategorie Moto3 na Velkou cenu Dauhá 20. příčku. Na startovním roštu mu ale bude díky penalizacím soupeřů patřit 15. místo.

Na okruhu Losail v Kataru minulý týden odstartovala letošní sezona Mistrovství světa v závodech silničních motocyklů. Na stejné trati závodí světový šampionát také tento víkend. Tentokrát již ale ne v rámci Velké ceny Kataru, ale v rámci Velké ceny Dauhá.

Českému jezdci Filipu Salačovi, který si z úvodního závodu sezony odnesl tři body za 13. pozici, se vstup do druhého letošního podniku vydařil. V prvním volném tréninku totiž zajel třetí nejrychlejší čas. Druhý páteční trénink již ale Filipovi tolik nevyšel. Obsadil v něm 19. příčku. V sobotním třetím volném tréninku se sice umístil na 13. místě, jelikož ale všichni závodníci zajeli svůj nejrychlejší čas ve druhém volném tréninku, patřilo Filipovi v kombinovaných výsledcích všech tréninků 19. místo a přímý postup do druhé části kvalifikace si tak nezajistil.

Filip Salač odstartuje do Velké ceny Dauhá z 15. pozice. Foto: Rivacold Snipers Team

Rodák z Mladé Boleslavi se tím pádem musel zúčastnit první kvalifikace. Z té se mu ale postoupit nepodařilo. Zajel v ní šestý nejrychlejší čas, který pro startovní rošt závodu znamenal 20. příčku. V pátek ovšem za nezodpovědnou jízdu ve druhém volném tréninku obdrželi penalizaci v podobě startu z boxů Pedro Acosta, Romano Fenati, Dennis Foggia, Sergio García, Stefano Nepa, Deniz Öncü a Riccardo Rossi. A jelikož se Acosta, Fenati, Foggia, García a Nepa umístili v kvalifikaci před Salačem, bude nakonec český jezdec startovat z 15. pozice.

Výsledky kvalifikace: 1. Jaume Masía (Španělsko, Red Bull KTM Ajo, KTM) 2:05,913, 2. Sergio García (Španělsko, GASGAS Gaviota Aspar Team, GASGAS) 2:06,012, 3. Jeremy Alcoba (Španělsko, Indonesian Racing Gresini Moto3, Honda) 2:06,158… 20. Filip Salač (Česká republika, Rivacold Snipers Team, Honda) 2:07,661.

Zdroj: vlastní reportáž redakce, úvodní foto: Rivacold Snipers Team